čtvrtek 19. prosince 2013

20:13

Jaký byl můj rok 2013?  

Nemám ráda třináctku a jsem pověrčivá.  Rok 2013 pro mě nebyl tak pozitivní jako ten předchozí - přinesl mnoho dobrého,  něco špatného, spoustu nového. Pojďme rekapitulovat!

Rok 2013 mi přinesl spoustu cestování.  Byla jsem na krátké dovolené v Budapešti -  nádherné město, nadchlo mne absolutně! , v červnu přišel absolutní highlight v podobě akční a dobrodružné cesty po Thajsku a Kambodže, v říjnu jsem byla poprvé v Itálii -  eurovýlet v Miláně, v prosinci jsem jela na už tradiční předvánoční návštěvu milovaného Londýna.  Cestování mě baví, je to jeden z důvodů,

Rok 2013 mi přinesl spoustu tvrdé práce. Dlouhé víkendy na střižně, celonoční šichty, dřina, stres a obrovské pracovní vypětí, nicméně v červnu jsem byla "odměněna"  povýšením a myslím, že jsem si velice polepšila. Jsem pracant, trochu workoholik, vím, že někdy dělám spoustu věcí navíc, takže žádné sebelitování jako  ó já chudinka přepracovaná si vážně nezasloužím, za všecko si můžu sama :) Razím filozofii work hard, play hard. Tvrdě pracuj, abys pak mohl užít odpočinku a trochu se rozmazlit - někdo si kupuje značkové hadry či drahou kosmetiku, já vrážím ty peníze - dokud můžu - do soušl života (ráda chodím do kina, divadla, hodně často chodím do kaváren a restaurací...) a do cestování.  

Rok 2013 mi přinesl - bohužel-  zdravotní problémy, o nichž zde nechci příliš psát, nicméně je tomu tak. Už je to lepší, happy end se tedy ještě nekoná, ale věřím, že rok 2014 na mě bude hodnější v tomto ohledu a přinese klidnější časy.  

Rok 2013 přinesl velký otřes v mém vztahu  a málem jeho konec.  Byla to obrovská krize, ale ustáli jsme to.  Celkově byl rok 2013 v milostném životě rokem odloučení, stesku a smutku.  Opravdu, opravdu si přeju, aby byl ten další lepší.

Rok 2013 byl pro mě  - a to je krásné, pozitvní-  rokem zkoušení nových věcí. Začala jsem s couch surfingem a během půl roku u sebe ubytovala : dvě energické a moc vtipné švédské studentky Annu a Klaru, extravagantní Američanku Danju s modrými vlasy, ambiciózní americkou herečku Gill, co sama s batohem na zádech cestovala Evropou, anglického hráče na ukulele s báječným akcentem, americkou výtvarnici a básnířku Elaine, německou  studentku fyziky Elisabeth, která umí šermovat a přivezla mi home made džem, skotskou židovku Hannah, která u mě strávila poslední noc před návratem domů z ročních cest po světě,  a  Kanaďanku Leoru, která vypadala jako  elfka. Všechny jsem přivítala s otevřenou náručí, otevřela jim dveře svého domova, se všemi jsem pořádně zapařila, hodně si toho řekla a když odjížděli, loučili jsme se jako staří přátelé a slibovali si, že se určitě ještě uvidíme.  Ať žije couchsurfing! Začala jsem studovat -  chodit na přednášky psychologie na FF UK a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí roku. Přednášky jsou skvělé a mám z nich opravdu radost.  Také jsem se rozhodla, že něco udělám pro své rodiče a oba vzala - každéo zvlášť - na eurovíkend a zároveň tak na jejich první let letadlem.  Rok 2013 také přinesl spoustu mého milovaného stand-upu - začala jsem pravidelně chodit na vystoupení v Crown Comedy Clubu v Praze, dvakrát jsem byla na Dylanu Moranovi, koupila horu stand-up DVD a hodně, hodně jsem se smála. To doufám, že bude pokračovat! 

Rok 2013 mi přinesl rybu.  Dvě, vlastně.  Wanda mi umřela, ale Pippa se drží! 

2014, please be good to me.