středa 25. září 2013

Jmenuji se Lucy


Ahoj!
Po dlouhém váhaní a ještě delší blogovací odmlce, přerušené několika osamělými výkřiky a pak zase tichem, jsem se rozhodla si opět založit blog. Nejsem si úplně jistá, co tu všechno budu psát a hlavně, jak dlouho mi to vydrží - pevně doufám, že chvíli ano, ať to není zase das grosse trapas - nicméně budu moc ráda, když sem občas zavítáte a něco mi sem napíšete :)  Mnozí z vás určitě pamatují můj blogísek being-lucy.blog.cz, který "žil" asi dva roky a zaznamenával krásnou loli éru mého života.  Svůj nový blog jsem pojmenovala stejně, přestože nebude "pokračováním" toho starého.  Chtěla jsem ale zachovat to jméno, protože pořád to bude Lucy´s View - Lucyin pohled, přestože úhel pohledu je o trochu méně krajkovaný a trochu více duhový se stopovými prvky šedi. Chci psát hlavně o tom, co zažívám, co se mi honí hlavou, chci psát o svých cestovatelských prožitcích či plánech, chci psát trochu o módě, trochu o svých přátelích a hlavně o sobě - já jsem totiž strášně zajímavá, nicht so:) Hlavně sem chci psát věci upřímně.  Narovinu.
Takže-  nový blog, nový začátek. Úplně první post!  Krása!  Tak to vezmeme jako introduction post pro ty, co mě neznají, i pro ty, co znají, aby si zopákli fun facts o Lucy!

Jmenuji se Lucie, na těch internetech si říkám Lucy. Je mi 26 let.  Narodila jsem se na jižní Moravě,  pět let jsem žila v Brně, několik měsíců ve Walesu v UK, nyní už dva a půl roku bydlím v Praze.  Studovala jsem scenáristiku v Brně a v Newportu dokumentaristiku pro film a televizi.  Pracuji v České televizi.  Lolita módu jsem nosila pravidelně asi dva nebo tři roky, v současné chvíli jsem zhustila svůj loli šatník do několika brandových kousků od své nejmilejší značky, ten zbytek jsem prodala, omrzel se mi a taky jsem radikálně změnila velikost oblečení, takže mé staré šaty, loli i neloli, mi už moc nepadnou.  Lolita se mi stále moc líbí, ale nemůžu a nechci ji nosit jako každodenní oblečení - i když svoji Border Print sukni od BTSSB jsem v práci už několikrát měla a slavila velký úspěch. Žiju svojí prací, o které tu nechci příliš psát, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde.  Jsem neuvěřitelný workoholik - work hard, play hard.  Miluju cestování, utrácím za něj spoustu peněz a nelituji ani koruny - tento rok jsem byla v Thajsku a Kambodži, za měsíc letím do Milána, pak někdy asi Makedonie a před Vánocemi určitě plánuji tradiční výlet do Londýna.  Jsem (velmi neoriginálně) britofil - zbožňuju stand-up comedy a nenechám si ujít jedinou příležitost vidět nějakého (JAKÉHOKOLI!) komika naživo. Naštěstí se stand-up začíná rozšiřovat i v Čechách a v Praze se jednou za dva až tři měsíce nějaký stand-up večer koná.  Miluji couchsurfing, jsem nadšená hostitelka - sice jsem u sebe hostila zatím jen asi 8 lidí, ale mám samo krásné zážitky a rozhodně v tom míním pokračovat.  Ráda čumím hodiny na oblečení na internetu (Romwe, Asos, Sheinside...a Votočvohoz :), ale kupuju jen zřídkakdy. Miluju vietnamskou kuchyni, nesmažené závitky s krevetami jsou pro mě absolutní mana. Miluju zvířata a strašně mě mrzí, že tu v Praze nemůžu -kvůli nedostatku času, místa, všeho...!- mít třeba psa. Jsem upovídání a pokec s přáteli je pro mě synonymem skvělého večera. Jsem absolutně technicky nenadaná, nesmontuju lautr nic a je jedno, jak podrobný je návod či jak primitivní je to zařízení. Jsem nezručná na jakékoli šití, vyšívání, neumím dobře vařit, péct už vůbec a celkově jsem useless v celé řadě naprosto normálních věcí. Jsem vůdčí typ, týmový hráč jsem spíše z donucení.  Nejlepší týmový hráč jsem v momentě, kdy tým vedu :) Zabývám se tématiků LGBTIQ filmu. Moje guilty pleasure jsou britské či americké reality show různého druhu, makeover show. Když píšu scenáře, ráda zkouším nové žánry - momentálně píšu krátký film-horor.


Tak tohle jsem já, Lucy a tohle je můj pohled.
Pokud se vám líbí, můžete ho se mnou sdílet!


Žádné komentáře:

Okomentovat